Leoks triumfē “Arēnā Rīga”

Aizvadītas lielākās arēnas krosa sacensības Baltijā un noskaidroti pirmie “Optibet Champions Race” uzvarētāji.

 

Gandrīz septiņas stundas bija nepieciešamas, lai 21 aizraujošā braucienā noskaidrotu uzvarētājus Junioru, Nacionālajā un Čempionu klasē. Sacensības sākās jau dienas pirmajā pusē ar kvalifikācijas braucieniem, kuros tika noskaidroti tie 60 sportisti, kuri stājās pie starta barjeras vakarā.

 

Mazākajā AXJuniors klasē labāko sniegumu pusfinālos demonstrēja brāļi Reišuļi un sportists no Krievijas Jeļisejs Oreškins. Superfinālā, rādot stabilu sniegumu un spējot izmantot konkurentu kļūdas, uzvaru izcīnīja Oreškins,  par nepilnām divām sekundēm apsteidzot igauni Parnu. Ar trešo vietu nācās samierināties Kārlim Albertam Reišulim, kurš bija neapšaubāms galvenais favorīts un tikai fatāla neveiksme liedza viņam uzvarēt.

 

AXNationals klasē pusfinālos teicami startēja un apliecināja ambīcijas uzvarēt pieci sportisti  Niks Sūna, Elgars Jonass, Andris Štendenbergs, lietuvietis Jucius un krievs Pritovs. Superfinālā pēc starta Sūna bija līderis, taču vienā no līkumiem sportists pieļāva kļūdu un krita, kā rezultātā tika zaudētas vairākas pozīcijas. Vēlāk Sūna noķēra ceturtajā vietā esošo Jonasu, taču atkal sekoja kritiens un Sūna finišēja tikai piektajā vietā. Štendenbergam finālā nācās izstāties tehnisku problēmu dēļ, bet uzvaru svinēja lietuvietis Nerimantas Jucius, otro vietu izcīnīja Elgars Jonass, bet trešais – Rainers Žuks.

 Prestižākajā AXChampions klasē visu dienu dominēja Igaunijas “ātrvilciens” Tanels Leoks. Leoks izcīnīja uzvaras visos trijos savos pusfināla braucienos, tādējādi ieņemot pirmo vietu. Otrais bija vēl viens igaunis Karels Kutsārs, bet trešais holandietis – Niks Kovenbergs. No latviešiem starp desmit ātrākajiem, kas deva iespēju startēt Superfinālā, iekļuva Dāvis Līvs.

Arī Superfinālā Leoks saviem konkurentiem no astoņām valstīm neatstāja nekādas cerības. Demonstrējot skaistu un ātru braukšanu, Leoks finālā par 16 sekundēm apsteidza Kutsaru, bet trešais, zaudējot pusminūti, palika Adams Čatfilds no Lielbritānijas, bet vienīgais Latvijas sportists finālā Dāvis Līvs finišēja septītais.

Event-2

Ar lielisku atklāšanas šovu, spraigām sacensībām un ceļojošā kausa pasniegšanu jau krietni pēc pusnakts, noslēgušās pirmās tāda mēroga arēnas krosa sacensības Baltijā. Paldies visiem, tiekamies pēc gada!